Сервіс "Health Hub # Хаб Здоров'я"
Довідка & ЗаЩо

Розділ "Довідка" Інтернет сервісу "Health Hub # Хаб Здоров'я" (надалі - Сервіс) містить відповіді на конкретні питання користування Сервісом типу "Як зробити дію?" та "Що робити в разі відмови?".

Розділ "Запитання, що часто виникають" (ЗаЩо) містить відповіді на більш загальні питання призначення і користування Сервісом типу "Навіщо це потрібно?", "Як краще отримати?" та "Як краще виконати дію?".

Розділ "Відомі помилки та функціональні хиби" містить опис вказаних вад та способи їх виправлення.

 

Умови надання послуг
Терміни і поняття

Довідка
   Інсталяція Android-додатку Helptor
   Налаштування в Android-додатку Helptor
   Налаштування розкладу задач в Android-додатку Helptor
   Відмова прийому Сервісом Скарги, створеної в браузері
   Відмова прийому Сервісом Скарги, створеної в Android-додатку Helptor
   Відмова геокодінгу адреси місця Скарги, створеної в браузері
Запитання, що часто виникають
   В чому призначення Сервісу?
   В яких країнах працює Сервіс?
   Які робочі мови Сервісу?
   Як найшвидше подати Скаргу в Сервісі?
   Як подати найбільш інформативну Скаргу?
   Як краще створити і подати Скаргу в русі або польових умовах?
   Як краще подати Скаргу, щоб вона потрапила в поле зору Зареєстрованих Медиків з найбільшою ймовірністю?
   Скільки часу Скарга зберігається в Сервісі?
   Як уникнути видалення Скарги з бази даних Сервісу через збіг терміну зберігання 3 місяці, якщо відповідна проблема ще вирішується Зареєстрованим Медиком?
   Чи можна повторно подати Скаргу до Сервісу?
   Як зареєструватись Медиком в Сервісі?
   Які дії Зареєстровані Медики можуть виконувати у Сервісі для обслуговування Пацієнтів?
      Оновлення профілю (зміна налаштувань/установок) Зареєстрованого Медика
      Аналіз Скарг до розгляду, створення опрацювання Скарги
      Робота над опрацюваннями Скарг
      Зміна статусу Скарги
      Закріплення Скарги
   Як співпрацюють Пацієнти і Зареєстровані Медики у середовищі Сервісу?
      Сценарій співпраці, коли ініціатор - Пацієнт
      Сценарій співпраці, коли ініціатор - Зареєстрований Медик
   Чому Пацієнти та Зареєстровані Медики використовують Календар Google у Сервісі?
      Як Пацієнт надає Зареєстрованому Медику дозвіл на доступ до Календаря Google Пацієнта і внесення змін у нього?
      Що робити, якщо деякі події календаря не відображаються у додатку Google Календар на вашому пристрої Android?
Відомі помилки та функціональні хиби
   Неочікувана поява діалогу 'Виявлено накладання на екрані’ в Android-програмі Helptor

 

Терміни і поняття

Зареєстровані Медики - це доктора, клініки, госпіталі, діагностичні центри, медичні лабораторії, лікувальні санаторії, реабілітаційні центри та інші медичні суб'єкти, що зареєструвалися в сервісі "Health Hub # Хаб Здоров'я".
Зона обслуговування - це територія, визначена Зареєстрованим Медиком для себе в процесі реєстрації в Сервісі. Скарги, чиї географічні координати (широта, довгота) потрапляють в межі цієї території, поступають Зареєстрованому Медику на розгляд. Зона обслуговування являє собою круг на поверхні Землі, центр якого визначається географічними координатами (широтою, довготою), обчисленими функцією геокодинга за адресою Зареєстрованого Медика. Широту і довготу також можна ввести безпосередньо. Радіус круга потрібно ввести.
Пацієнт - це будь-яка людина, що потребує медичної допомоги і зміцнення здоров'я. Пацієнт оголошує про свою потребу з допомогою Скарги.
Потік Скарг - це всі Скарги, що поступають Зареєстрованому Медику на розгляд в порядку їх подачі Пацієнтами. Він містить Скарги із Зони обслуговування, а також Скарги з неповними або відсутніми даними геолокації (якщо така опція була вибрана Зареєстрованим Медиком в ході реєстрації).
Сервіс - Інтернет/веб сервіс "Health Hub # Хаб Здоров'я".
Скарга - це медична скарга Пацієнта на здоров'я.

Довідка

Інсталяція Android-додатку Helptor

Android-додаток Helptor потрібно завантажити з магазину Google Play стандартним чином.

В процесі інсталяції Helptor користувач повинен дозволити доступ:

При першій спробі введення реквізитів Пацієнта і тексту Скарги (натисненні іконки "Паперовий аркуш") користувач повинен дозволити доступ до Контактів, щоб мати можливість вибрати контактний номер телефону і вставити його в Скаргу.

 

Налаштування в Android-додатку Helptor

Для доступу до налаштувань необхідно відкрити екран списку Скарг Android-додатку Helptor. В верхній частині цього екрану знаходиться панель дій Action Bar (також відома як App Bar). З правого краю цієї панелі розташована іконка меню (три вертикальні крапки), натисніть її. Відкриється панель меню, на якій треба натиснути рядок "Налаштування".

Зміни налаштувань вступають в дію зразу ж, за винятком опції "Розклад задач".

Після зміни значення в опції "Розклад задач" для вступу зміни в дію Android-смартфон/планшет необхідно рестартувати (перезавантажити)!

 

Налаштування розкладу задач в Android-додатку Helptor

Після зміни значення в опції "Розклад задач" для вступу зміни в дію Android-смартфон/планшет необхідно рестартувати (перезавантажити)!

 

Відмова прийому Сервісом Скарги, створеної в браузері

Сервіс може не прийняти Скаргу з різних технічних причин. Наприклад, через збій Інтернет з'єднання. В такому разі спробуйте повторно надіслати Скаргу з того самого вікна браузера. В крайньому випадку Пацієнту доведеться скласти Скаргу повторно.

 

Відмова прийому Сервісом Скарги, створеної в Android-додатку Helptor

Сервіс може не прийняти Скаргу з різних технічних причин. Наприклад, через збій Інтернет з'єднання. В таких випадках проявляється одна із переваг Android-додатку Helptor - локальне зберігання створеної Скарги на смартфоні/планшеті. Повторна спроба передати Скаргу до Сервісу виконується Android-додатком Helptor автоматично із періодичністю, встановленою користувачем, або за замовчуванням (одна година). Пацієнт може також вручну спробувати повторно передати Скаргу.

В разі надмірної тривалості передачі (за відсутності мережного з'єднання тощо) можна відмовитись від передачі натисненням кнопки Back декілька разів: (1) по 1 відмові від передачі для кожного медіафайлу; (2) відмова від передачі Скарги; (3) відмова від синхронізації локальної і мережної баз даних Скарг. Наприклад, якщо Скарга містить 2 медіа файли (1 аудіо та 1 фото), то потрібно 4 відмови.

 

Відмова геокодінгу адреси місця Скарги, створеної в браузері

Скарга, створена в режимі "детально", є найбільш інформативною. Пришвидчення створення Скарги передбачає заповнення поля "Введіть адресу місця заяви, за можливості...". Іноді неможливо вказати адресу місця Скарги (скажімо, місце Скарги знаходиться в лісі або полі). Пацієнт может також ввести помилкову адресу. В момент створення Скарги можлива також недоступність Інтернет-сервісу геокодінгу (який працює майже завжди, але не гарантується). Тим не менш, Пацієнту обов'язково треба натиснути кнопку "Виконайте геокодінг місця Скарги".

В силу зазначених вище причин і можлива відмова геокодінгу адреси місця Скарги. Одним із негативних наслідків цього є неможливість автоматично визначити регіон України, щоб повідомити імейлом про Скаргу регіональну медичну екстрену Службу 103 (Швидку допомогу) або аналогічну службу 03, 112, 911, якщо Пацієнт бажає такого повідомлення. Тим не менш, за можливості, введіть вручну адресу, широту і довготу місця Скарги в полях
"Виконайте геокодінг або введіть адресу, за можливості...",
"Виконайте геокодінг або введіть широту, за можливості...",
"Виконайте геокодінг або введіть довготу, за можливості..."
в правій частині форми Скарги. Це значно допоможе Зареєстрованим Медикам в обслуговуванні Скарги, хоча і помітно додасть їм ручної роботи.

 

Запитання, що часто виникають

В чому призначення Сервісу?

Інтернет сервіс "Health Hub # Хаб Здоров'я" є захищеним і зручним місцем, де Пацієнт інформативно і швидко повідомляє про свою потребу в медичній допомозі та зміцненні здоров'я, а Зареєстровані Медики швидко і ефективно аналізують Скаргу та оцінюють власну здатність і зацікавленість в обслуговуванні Пацієнта для вирішення його проблеми.

В разі взаємної зацікавленості Пацієнт і Зареєстрований Медик (Зареєстровані Медики) використовують ресурси Сервісу для забезпечення конфіденційної співпраці на умовах (волонтерських, комерційних,...), що вони встановлюють самі для себе.

Зараз своє повідомлення Пацієнт може подати в Сервіс у вигляді конфіденційної Скарги, захищеної паролем, в браузері або Android-додатку Helptor. Процес подачі простий, швидкий, спирається на людську інтуїцію та здоровий глузд.

Скарги безкоштовно приймаються і зберігаються Сервісом протягом 3 місяців з моменту реєстрації. Скарга може бути збережена на довший термін, якщо хоча б один Зареєстрований Медик убезпечив Скаргу від видалення (закріпив Скаргу).

Всі ті люди, команди, підприємці і організації, кого зацікавила можливість надавати допомогу Пацієнтам у вирішенні їх проблем зі здоров'ям на волонтерській, комерційній або іншій основі, можуть безкоштовно зареєструватися у Сервісі та безкоштовно користуватися його захищеним і зручним середовищем. Після реєстрації ці особи стають Зареєстрованими Медиками.

 

В яких країнах працює Сервіс?

В даний час Сервіс працює в режимі тестування PUBLIC BETA на території України.

 

Які робочі мови Сервісу?

Робочі мови - англійська, російська, українська.

 

Як найшвидше подати Скаргу в Сервісі?

Найшвидше, від неповної хвилини до декількох хвилин, створити і подати Скаргу можна

Медіа Скарга може містити від 1 до 5 медіафайлів (не більше 1 аудіо, 3 фото, 1 відео). Об'єм медіафайлу - до 50 МБ (що приблизно відповідає 1 годині аудіозапису та 30 секундам відеозапису високої якості). Для медіа Скарги сервіс встановлює стандартний пароль 123456 (за замовчуванням).

Щоб подати медіа Скаргу:

Переваги подання медіа Скарги:

Подивіться відео про створення і подання медіа Скарги в браузері на комп’ютері.

Швидко, просто і зручно, навіть в русі або польових умовах, можна створити і подати Скаргу в Android-додатку Helptor.

 

Як подати найбільш інформативну Скаргу?

Найбільш інформативну Скаргу можна створити і подати в браузері в режимі "детально".

Детальна Скарга значно розширює змістовність медіа Скарги: добавляє текстовий опис події / проблеми Пацієнта, дані місцеположення (адреси і геолокації), пароль (за бажанням), елементи вибору, чи відкривати Скаргу Зареєстрованим Медикам і чи повідомляти регіональну медичну екстрену Службу 103 (Швидку допомогу) або аналогічну службу 03, 112, 911. Детальна Скарга повинна містити текстовий опис події / проблеми Пацієнта або хоча б один медіафайл.

Якщо Пацієнт не відкриває Скаргу Зареєстрованим Медикам і не дозволяє повідомити регіональну медичну екстрену Службу 103 (Швидку допомогу) або аналогічну службу 03, 112, 911, то Скарга буде відома лише йому самому. Пацієнт може надіслати номер Скарги і пароль потрібному контрагенту (людині чи організації), на допомогу якого Пацієнт розраховує. Але в такому разі на даний момент можливості взаємодії між Пацієнтом і контрагентом в рамках Сервісу будуть обмежені самою Скаргою.

Щоб подати детальну Скаргу:

Переваги подання детальної Скарги:

Подивіться відео прикладу створення і подання детальної Скарги в браузері на комп’ютері.

 

Як краще створити і подати Скаргу в русі або польових умовах?

В русі або польових умовах найкраще створювати і подавати Скаргу в Android-додатку Helptor.

Android-додаток Helptor можна безкоштовно зкачати в магазині Google Play за цим посиланням.

Після завершення інсталяції Helptor Android-смартфон/планшет потрібно обов'язково перезавантажити (рестартувати), щоб забезпечити виконання регулярних задач.

Скарга в Android-додатку Helptor створюється Пацієнтом локально на Android-смартфоні/планшеті. Скаргу можна передати в "хмару" Сервіса зразу (за наявності WiFi чи 3G підключення смартфону/планшету до мережі) або пізніше, коли підключення з'явиться, натиснувши кнопку з написом "Передайте Скаргу у хмару (натисніть тут)". Скарга, зміст якої складається лише з відео, передається в "хмару" Сервіса автоматично зразу після створення відео та за наявності підключення до мережі. Перші 2 Скарги заздалегідь створені для зразка.

Скарги можуть зберігатися локально на Android-смартфоні/планшеті довільний час, поки не будуть видалені власником.

Скарга в Android-додатку Helptor містить:

Щоб подати Скаргу в Android-додатку Helptor:

Переваги подання Скарги в Android-додатку Helptor:

Подивіться відео, як створити і подати Скаргу на смартфоні в додатку Helptor. Наступне відео пояснює зміст Скарги в тому вигляді, як вона зберігається і використовується на смартфоні в додатку Helptor.

 

Як краще подати Скаргу, щоб вона потрапила в поле зору Зареєстрованих Медиків з найбільшою ймовірністю?

Для цього треба врахувати наступні фактори:

Тому Пацієнту треба не тільки відкрити Скаргу Зареєстрованим Медикам, а і помістити в Скаргу дані місцеположення Скарги та забезпечити автоматичний геокодінг / обернений геокодінг. Найкраще це завдання вирішує створення і подання Скарги в Android-додатку Helptor, а також в браузері в режимі "детально".

 

Скільки часу Скарга зберігається в Сервісі?

Скарги безкоштовно приймаються і зберігаються Сервісом протягом 3 місяців з моменту реєстрації.

Скарга може бути збережена на довший термін, якщо хоча б один Зареєстрований Медик убезпечив Скаргу від видалення (закріпив Скаргу). Після того, як всі Зареєстровані Медики, що закріпили Скаргу, відкріплять її, Скарга буде видалена з Сервісу (за умови, що термін зберігання Скарги збіг).

 

Як уникнути видалення Скарги з бази даних Сервісу через збіг терміну зберігання 3 місяці, якщо відповідна проблема ще вирішується Зареєстрованим Медиком?

Скарга може бути збережена на довший термін, якщо хоча б один Зареєстрований Медик убезпечив Скаргу від видалення (закріпив Скаргу).

Зареєстрований Медик може закріпити Скаргу двома шляхами:

Панель кожної Скарги містить кнопку "Закріпити"/"Відкріпити" з підказкою, натиснення якої по черзі закріплює/відкріплює Скаргу.

Після відкріплення Скарга буде видалена з Сервісу, якщо термін зберігання Скарги збіг.

 

Чи можна повторно подати Скаргу до Сервісу?

Просто, зручно і безпомилково повторно подати Скаргу до Сервісу можна в Android-додатку Helptor, оскільки він зберігає Скарги локально на Android-смартфоні/планшеті. Поле/кнопка Скарги, видаленої в "хмарі" Сервісу, у вікні списку Скарг Android-додатку Helptor виділяється жовтим фоном. Треба натиснути цю кнопку, увійти у вікно деталізації Скарги і натиснути кнопку з написом "Ця Скарга була видалена з хмари після закінчення терміну зберігання. Натисніть тут для повторної подачі її в хмару".

Повторно подати Скаргу до Сервісу можна і в браузері, але це потребує більших зусиль і може бути джерелом відхилень або помилок в повторно створеній Скарзі.

 

Як зареєструватись Медиком в Сервісі?

Процес реєстрації Медика короткий і простий:

Подивіться відео створення акаунту (початок реєстрації нового Медика) і відео активації акаунта (завершення реєстрації та отримання статусу Зареєстрованого Медика) в браузері на смартфоні. На інших типах пристроїв реєстрація в Сервісі проходить аналогічно – через універсальність веб браузерів.

До вже створеного акаунта Зареєстрованого Медика можна внести зміни - оновити профіль (змінити установки) Зареєстрованого Медика.

 

Які дії Зареєстровані Медики можуть виконувати у Сервісі для обслуговування Пацієнтів?

Сервіс надає можливість просто, зручно і ефективно виконувати всі необхідні дії.

Для роз'яснення виконання зазначених вище типових дій Зареєстрованих Медиків у Сервісі – подивіться відео.

 

Як співпрацюють Пацієнти і Зареєстровані Медики у середовищі Сервісу?

Отже, Скарга подана через браузер або Android-додаток Helptor і зареєстрована в Сервісі.

Робота в Android-додатку Helptor.
Скарга міститься в списку Скарг в Android-додатку Helptor, який синхронізується з "хмарною" базою даних Скарг автоматично згідно налаштування цього додатку або вручну Пацієнтом-власником даного Android-смартфона/планшета. Якщо на Пацієнта чекає повідомлення від Зареєстрованого Медика (Зареєстрованих Медиків), на яке він ще не відповів або яке не переглянув через браузер, то фон панелі цієї Скарги в списку Скарг буде рожевим. Після відповіді Пацієнта або перегляду повідомлення і синхронізації локальної і "хмарної" баз даних Скарг колір фону панелі цієї Скарги в списку Скарг стане зеленим.

Сценарій співпраці, коли ініціатор - Пацієнт.
Робота в браузері

Звернемось до прикладу.
В попередньому епізоді наш навчальний персонаж Пацієнт Антон подав до Сервісу медичну скаргу на здоров’я (Скаргу). Другий навчальний персонаж, Доктор Тарас Стовбун, прийняв Скаргу до обслуговування. Пацієнт Антон готує до передачі Доктору наявні медичні документи, пов’язані зі Скаргою, не випускаючи з рук свій улюблений смартфон :).
Спочатку Пацієнт Антон забезпечує доступ Доктора Тараса Стовбуна (і ТІЛЬКИ його!) до своїх цифрових медичних документів; послухайте тут як. А потім повідомляє в Сервісі про це Доктору Тарасу Стовбуну; подивіться відео як.

Сценарій співпраці, коли ініціатор - Зареєстрований Медик.
Робота в браузері

Подивіться відео прикладу взаємодії в Сервісі Зареєстрованого Медика і Пацієнта в браузері на комп’ютері.

 

Чому Пацієнти та Зареєстровані Медики використовують Календар Google у Сервісі?

У Сервісі "Health Hub # Хаб Здоров'я" Зареєстрований Медик спілкується з Пацієнтом щодо своїх Скарг на здоров'я, поданих до цього Сервісу, і запрошує його на візит. Щоб допомогти Зареєстрованому Медику запланувати відвідування Пацієнта чітким, простим, комфортним та безпечним способом, Сервіс інтегрується з Календарем Google.
Сервіс "Health Hub # Хаб Здоров'я" та Календар Google ретельно захищають Вашу конфіденційність та безпеку. З цієї причини у Вас просять дозволу на доступ до Ваших Календарів Google і виконання дій в них. Зауважте, що Ваше відхилення запиту на доступ до Вашого Календаря Google унеможливлює дії у цьому Календарі.
Під час реєстрації в Сервісі як Зареєстрованому Медику, так і Пацієнту настійно рекомендується створити або використати свій обліковий запис Google, призначений для роботи в Сервісі "Health Hub # Хаб Здоров'я".
Під час реєстрації / входу в Сервіс Зареєстрований Медик / Пацієнт повинен дозволити Сервісу доступ до свого облікового запису Google і, цього разу, до свого Календаря Google.
Також Зареєстрований Медик / Пацієнт може отримати велику користь від додатку Google Календар на пристроях Android. Ви можете побажати встановити додаток Google Календар з Google Play. Зверніть увагу на потужні функції Google Календаря, такі як синхронізація з календарями, пов'язаними з вашими обліковими записами Google на комп'ютерах та пристроях, організація відеоконференцій тощо.

Як Пацієнт надає Зареєстрованому Медику дозвіл на доступ до Календаря Google Пацієнта і внесення змін у нього?
Якщо Пацієнт бажає автоматично включити до свого Календаря Google погоджений розклад візиту, який був призначений вибраним Зареєстрованим Медиком, він / вона ПОВИНЕН надати цьому Зареєстрованому Медику дозвіл на доступ до свого Календаря Google і внесення змін до нього.
Щоб зробити це, Пацієнт повинен

Що робити, якщо деякі події календаря не відображаються у додатку Google Календар на вашому пристрої Android?
Додаток Google Календар синхронізує (оновлює) календарі, пов'язані з вашими обліковими записами Google на ваших комп'ютерах та пристроях. Якщо деякі події календаря не відображаються у вашому додатку Календар, перевірте, чи ваш відповідний обліковий запис Google додано на вашому пристрої Android.
На своєму Android-пристрої перейдіть у меню "Налаштування" → "Облікові записи" → "Google". Якщо потрібний обліковий запис Google не вказано, додайте його. У розділі "Облікові записи" натисніть "Додати обліковий запис" → "Google" і дотримуйтесь інструкцій на екрані.
Для отримання додаткової інформації див. ‘How to Sync Google Calendar with Android Calendar’.

 

Відомі помилки та функціональні хиби

Неочікувана поява діалогу 'Виявлено накладання на екрані’ в Android-програмі Helptor

При встановленні Android-програми Helptor та наступних запитах на дозволи в ній може неочікувано виникати діалог 'Виявлено накладання на екрані’, що порушує нормальний хід видачі дозволів. Це відома проблема ОС Android, починаючи з релізу Android Marshmallow (Android 6.0 – 6.0.1). Наприклад, див. тут і тут.
Простий спосіб подолати цю невірну поведінку полягає в наступному.
1) Відхиліть цей діалог (натисніть кнопку Назад/Back).
2) Перейдіть на головний екран Вашого Android-пристрою та знайдіть ‘Налаштування’. Потім пройдіть ‘Налаштування’ → ‘Диспетчер програм’ → ‘Helptor’ → ‘Дозволи додатків’ і включіть потрібні дозволи.
3) Після чого продовжуйте використання Helptor.